0(216) 606 14 49 - 0532 796 62 85
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cam Zemin

02 Mart 2018
1 kez görüntülendi
Cam Zemin

Cam Zemin

Merdiven ve yürüyüş yolları için kullanılan cam zemin modelleri kullanıldıkları alan ve mekanlara modern bir görünüm katmaktadır. Günümüzde camlar yeni teknolojiler ile birleştirilerek bir çok alan ve ortamda farklı ve şık tasarımlarla kullanılmaya başlandı. Özellikle son yıllarda iş yerleri önde olmak üzere kafe ve restoranlarda ve ayrıca ev içlerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Alanın kullanım sıklığı ve kişi sayısına bağlı olarak camın kalınlığı belirlenmektedir. Oldukça güvenli ve kırılmaz camlardan yapılan cam zemin kullanıldıkları ortamlara göre metal ve alüminyum desteklerle kuvvetlendirilmekte ve görüntüyü bozmadan tasarım haline getirilmektedir. Avrupa ve Amerika kıtalarında oldukça yaygın olan cam zemin uygulamaları ülkemizde de son yıllarda yaygınlaşmaya başlanmış ve farklı birçok alanda talep bulmuştur.

Ev, iş yeri, kafe, müze ve otel gibi oldukça geniş bir kullanım alanı bulan cam zemin modelleri ortamda ferah ve geniş bir hava yaratır. Ayrıca modern 21. Yüzyıla uygun modern yaşam tarzını da güzel bir şekilde yansıtmaktadır.

Cam Zemin Modelleri

Farklı renkte metal ve alüminyumlarla farklı modellere ulaşmak mümkündür. Oldukça geniş bir model kataloğu olan cam zeminler orta veya yan kısımlarına mekana uygun işleme ve motifler kullanılabilir. Özellikle evlerin banyolarına değişik ve özgür hava katan cam zemin modellerinin altına istenildiği takdirde de taş ve kum gibi farklı objeler kullanılarak dekoratif görünümler zenginleştirilebilir. Değiştirilebilir yapısı ise cam zeminler kişisel tarza ve özgünlüğe hitap eder.

Cam zemin modelleri banyo haricinde oturma ya da yatak odasının bir kısmına uygulanarak mekana farklı tarz ve kişilik kazandırılabilir. Ayrıca özellikle balkon ve teras gibi dışarıya açılan alanlarda doğayla daha bağdaşmış ve modern yapı izlenimi verilebilir. Dışarı seyir keyfinin daha artmasını sağlayarak ferah bir ortam oluşturulabilir.

Özellikle turistlik bölgelerde alt tarafında güzel manzaralar geçen köprülerde de cam zemin modelleri büyük bir beğeni kazanmıştır. Bu şekilde turist ya da misafirler hem güvenli bir şekilde karşıya geçerken hem de alt taraftan geçen dere, şelale veya benzeri güzellikleri izleyebilmektedir.

Hemen Ara
Navigasyon
Optimized with PageSpeed Ninja