0(216) 606 14 49 - 0532 796 62 85
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çerçeveli Ayna

02 Mart 2018
1 kez görüntülendi
Çerçeveli Ayna

Çerçeveli Ayna

Kullanım amacı ve dekoratif özellikleri nedeniyle aynalar evlerin vazgeçilmez eşyalarından biridir. İlk olarak Avrupa’da yapılan aynalar yapıldığı ilk günlerden beri ayna kadar önemli olan bir diğer konusu ise çerçevesidir. Eskiden soylu ve saray halkına yapılan çerçeveli ayna tarzları ve işlemeleriyle günümüzde dahi büyük beğeni ve ilgi toplamaktadır.

Özellikle büyük salonlu evlerde kullanılması tavsiye edilen çerçeveli ayna modelleri oldukça geniş bir kataloğa sahiptir. Kare, dikdörtgen ve daire şekillerinde olabileceği gibi klasiğin modern yöntemle birleştiği görsellik açısında büyük şıklık sunan modelleri de bulunmaktadır. Çerçeveli ve büyük aynalar geniş oturma salonlarına şıklı, ferahlık ve ışığın daha çok yayılmasını sağlayarak aydınlık katarlar. Ayrıca güzel dekoratif özellikleri sayesinde klasik tarzdaki evlerde oldukça kullanışlıdır.

Evlerin banyolarında da aynı şekilde lüks bir izlenim katan çerçeveli ana modelleri bu izlenimin yanı sıra oldukça sağlam ve kullanışlıdır. Geniş banyolarda daha sık tercih edilen bu model çeşitleri banyonun daha titiz, lüks ve modern görünmesinde yardımcı olur.

Restoran, kafe ve işyerlerinde de çok tercih edilen ayna çeşitlerinden biri de çerçeveli ayna modelleridir. Büyük ve işlemeli çerçeveleri ile bulunduğu ortamda gücü ve zenginliği temsil ederek iş yerlerine ayrı bir hava katar. Bu yüzden genel olarak lüks restoran ve şirketlerde oldukça sık kullanılmaktadır.

Çerçeveli Ayna Modelleri

Çerçeveli ayna modellerinde en az aynanın kalitesi kadar önemli olan bir diğer husus ise kaliteli bir çerçevedir. İşlemeli, motif ve desenli olmasının yanı sıra ahşap ve pirinç gibi maddelerle üretilebilen çerçeveler ortama ve kullanılacağı alana göre farklı olanaklar sunmaktadır. Özellikle dekorasyonunda çerçeve seçerken öncelikle ham maddesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Klasik ev ve iş yerleri için genellikle ahşap ve pirinçten yapılan çerçeveler kullanılırken modern işyerleri ve özellikle banyolarda genelde daha metalik renkteki maddelerden üretilir. Çerçevenin yapılacağı madde seçildikten sonra desen ve motiflere de çok önem vermek gerekir. Desen ve motifler bulunduğu ortamın havasını direk olarak değiştirebilecekleri için uygun motifler seçilmelidir. Örneğin modern iş yerleri için daha sade ve motifsiz çerçeveler kullanılabilir.

Hemen Ara
Navigasyon
Optimized with PageSpeed Ninja