0(216) 606 14 49 - 0532 796 62 85
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çerçevesiz Ayna

02 Mart 2018
3 kez görüntülendi
Çerçevesiz Ayna

Çerçevesiz Ayna

Evlerin en çok kullanılan alanları salon ve banyolar olmaktadır. Günümüzde salon ve banyo alanları için çok geniş alanlar ayırmayan evler daha çok yaygınlaşmakta. Bu yüzden evlerin görünümü, genişliğini ve havasını değiştirmek amacıyla aynalar kaçınılmaz bir dekor eşyalarına dönüşmüş bulunuyor. Daha dar ve sıkı oturma alanları ve banyolar insanları minimalist dekor anlayışlarını değerlendirmeye sevk ediyor. Bu konuda çerçevesiz ayna oldukça büyük bir olanak sağlamakta.

Sade ya da şık tasarımlarla süslenen çerçevesiz aynalar odaların genişliğini ve ferahlığını artırmanın yanı sıra ışığın daha fazla yayılmasını ve açık bir alan izlenimin doğmasını sağlıyor.

Banyolarda Çerçevesiz Ayna Modelleri

Banyoların dar ve küçük yapısı özellikle çerçevesiz ayna kullanımını arttırmakta. Aynaların banyolar için olmazsa olmaz eşyalardan biri haline gelmesi sonucunda ortaya çıkan çerçevesiz ayna olanakları banyonun daha geniş görünmesini sağlıyor. Şık tasarımları ya da sade yapılarıyla öne çıkan çerçevesiz ayna modelleri herkesin göz zevkine hitap edecek olanaklar doğuruyor.

Aynanın etrafının ahşap ya da metal kenarlıklarla çevrelenmesi aynaya bir sınır çizmesini yanı sıra banyonun daha büyük ve ferah olmasının önüne geçer, çünkü banyo ne kadar küçükse aynanın da bir o kadar küçülmesi ve banyonun görüntüsünü bozmaması gerekir. Böyle durumlarda çerçeveler kimi zaman aynanın kendisi kadar büyük olabiliyor ve hem ayna kullanım alanının kısalmasına hem de ışığın daha çok yayılmasına engel oluyor. Sadece bir ayna yerine birden çok çerçevesiz ayna orantılı olarak banyo duvarlarına çok yer kaplamadan yerleştirmekte mümkün bu şekilde banyolarımız daha sade, temiz ve kullanışlı bir ortama dönüşebilir.

Salon ve Odalarda Çerçevesiz Ayna Kullanımı

Salonlar evlerde en çok vakit geçirilen alanlardan biri. Bu yüzden salonların ferah ve rahatsız edici olmaması hem göz sağlığı hem de rahatlık açısında çok önemli bir konudur. Özellikle dar ve kısa salonlarda kullanılan çerçevesiz ayna modelleri odanın daha geniş ve ferah olmasını sağlar. Ayrıca ışığın daha fazla yayılmasına olanak sağladığı için göz yorgunluğunun önüne geçer ve bu şekilde daha salonları sakin ve stresten uzak bir ortama dönüştürür.

Hemen Ara
Navigasyon
Optimized with PageSpeed Ninja