0(216) 606 14 49 - 0532 796 62 85
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mozaik Ayna

02 Mart 2018
1 kez görüntülendi
Mozaik Ayna

Mozaik Ayna

Ahşap çerçevelerden bir süre sonra ortaya çıkan mozaik ayna günümüzde tarihi kökeni ve modern kültürü birleştirerek ufak detaylarıyla şık bir dekor olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle tarihe karşı ilgi duyan ve aynı zamanda modern yaşam tarzını benimsemiş insanlar tarafından oldukça ilgi göre mozaik ayna modelleri evini dekore etmek isteyenler farklı ve özgün seçenekler sunuyor.

Mozaik Sanatı ve Ayna

Mozaik sanatı yaklaşık 5000 yıllık tarihi olan ve küçük renkli cam, taş ya da parçaların bir araya gelerek aslından farklı bir bütün oluşturmasıdır. Hem doğu hem de batı kültüründen çok etkilenen mozaik sanatı günümüze oldukça farklı çeşitler ve tarzlarla gelmiştir. Avrupa ve Anadolu’da soylu ve zengin kesimin dekor ürünlerinin başında gelmesinin yanı sıra tarih boyunca kutsal mekanlarda da sık sık kullanılmıştır.

Bu bakımda soylu ve saray kesiminin özel isteklerine hitap edebilmek amacıyla mozaik sanatı ayna ile birleştirilmiş ve ortaya farklı, özgün ve dikkat çekici mozaik ayna modelleri çıkmıştır. Günümüzde hem bu klasik ayna modellerinden hem de modern yöntem ve tarzlardan esinlenip bu iki kültürü birleştirerek ortaya çıkan mozaik ayna modelleri oldukça ilgi çekmektedir.

Ev ve iş yerlerinde kullanıldığında ortamın havasını değiştirerek ferahlık ve tarz katılmasına yardımcı olur. Özellikle evlerin salonlarında ve iş yerlerinin toplantı ve bekleme alanlarında sıkça kullanılan mozaik ayna modelleri geçmişten gelen lüks ve zenginlik göstermesi özelliğini hala daha korumaktadır. Modern yöntemlerle üretilen mozaik aynaların her çevreye ve kültüre hitap etmesi de bu ayna grupları için büyük bir avantajdır.

Zenginlik ve lüksü çağrıştırmasının yanı sıra ortama samimiyet ve sıcaklık katan mozaik ayna modelleri de bulunur

Mozaik Ayna Modelleri

Asıl olarak mozaik ayna modellerin aynanın çerçevesine yapılır ama bazı durumlarda istenildiği taktirde hatta kişinin kendi uğraşlarıyla bile çerçeve içinde ayna etrafına yapılabilmektedir. Çerçeveye yapılan mozaik detaylarının renkleri, boyutları, çeşitleri ve ulaşılmak istene genel görüntünün özelliği gibi birçok farklılık bulunmaktadır. Bu farklılık ve çeşitlilik sayesinde her göz zevkine ve tarza hitap edebilmektedir.

Hemen Ara
Navigasyon
Optimized with PageSpeed Ninja